Vrácení a reklamace

Děkujeme Vám za zakoupení našich šperků a bižuterie. 

Jedná se o exkluzivní módní bižuterii a šperky zdobené křišťálovými kameny Swarovski či Preciosa, které jsou navrženou vlastními designery. Veškerá naše výroba je ruční práce. Kovové součásti jsou zušlechtěny drahými kovy (zlato, stříbro, rhodium apod.) v souladu se všemi ekologickými a zdravotními normami posuzovanými podle evropské normy REACHŽivotnost zakoupeného šperku můžete prodloužit, pokud zabráníte styku výrobku s vodou a minerální vodou, slanou vodou, parfémem nebo lakem na vlasy. Dále výrobek může oxidovat s lidským potem. Doporučujeme šperk před spaním odložit. V případě zjištění vady u zakoupeného šperku je potřeba toto zboží ihned reklamovat.

 

Vracení

Podle zákona má spotřebitel nárok na odstoupení od smlouvy ve 14-ti denní lhůtě od jeho doručení. Nezapomeňte však, že nás o této skutečnosti musíte informovat do 14 dnů od převzetí zboží. Zboží je možné vrátit nebo vyměnit pouze v případě, že je nenošené, zabalené v originálním obalu a nejsou na něm viditelné známky používání. Pro rychlejší přijetí vráceného zboží prosím vyplňte formulář pro vrácení a přiložte ho ke zboží. Spotřebitel však musí uhradit poštovné spojené s náklady na vrácení zboží. Kupní cenu zboží Vám vrátíme nejpozději do 14 dnů ode dne odstoupení. S platbou však můžeme v souladu se zákonem počkat, dokud nám zboží nevrátíte. Adresa pro vrácení zboží dopravcem: JSB Bijoux s.r.o., Nádražní 803/11, 466 01 Jablonec nad Nisou.

Výměna

V případě, že se vám obdržené zboží nebude zamlouvat, máte právo během 14 dnů od doručení zažádat o výměnu za jiný kus. Nepoužitý a nepoškozený výrobek v původním obalu s vyplněným formulářem zašlete na adresu: JSB Bijoux s.r.o., Nádražní 803/11, 466 01 Jablonec nad Nisou. Rozdíl v ceně původního a nově vybraného výrobku bude buď doplacen, nebo vrácen na váš účet. Náklady spojené s výměnou zboží (poštovné) nese v plné výši kupující. Balík neposílejte na dobírku. Tato zásilka nebude převzata. 

Možnost vrácení i výměny zaniká v případě, že si necháváte výrobek upravit podle vlastních požadavků, vyrobit na míru.

 

Záruční doba a reklamace

Záruční doba je 24 měsíců a začíná běžet ode dne převzetí zboží. Záruční dobu však nelze zaměňovat se životností výrobku. Životnost je dána způsobem a intenzitou používání a může tak být kratší než záruční doba. Životnost výrobku závisí také na jeho správném udržování a ošetřování. To znamená, že při intenzivním používání může být životnost výrobku kratší než záruční doba. Tedy u šperků (bižuterie), které byly nošeny každý den, je nutné počítat s tím, že jejich životnost v takovém případě může být výrazně kratší než 24 měsíců. Obchodník má právo odmítnout přijetí zboží do reklamace v případech, kdy reklamované zboží nebo jeho součásti jsou znečištěné nebo nesplňují základní předpoklady pro hygienicky bezpečné předání zboží k reklamačnímu řízení.

Záruku rovněž nelze uplatňovat na mechanické poškození zboží – vady vzniklé nevhodným užíváním zboží zákazníkem (přetržení řetízku či poškození uzavíracího mechanismu nevhodnou manipulací, vypadnutí kamínku v důsledku vystavení šperku extrémním podmínkám jako je vysoká teplota, mráz či vlhkost apod.) a na vady vzniklé běžným opotřebením zboží. Typicky u galvanicky ošetřených šperků dochází jejich nošením k postupnému mechanickému otěru galvanicky nanesené vrstvy.

UPOZORNĚNÍ
Oxidace stříbra není výrobní vadou. Černání stříbra je přirozenou chemickou reakcí v závislosti na chemických látkách v ovzduší. K větší míře oxidace přispívají i kosmetické přípravky, užívání léků, nečisté a prašné prostředí atd.

 

Postup vrácení / výměny / reklamace

  • Šperk pečlivě zabalte tak, aby nedošlo k poškození zboží během přepravy.
  • Neneseme odpovědnost za produkty, které se poškodí nebo ztratí v průběhu doručování.
  • Se šperkem vložte do zásilky vyplněný formulář pro odstoupení od smlouvy. Jestliže nemáte možnost si formulář vytisknout, napište nám příslušné informace na papírek (pouze tak dokážeme vaši žádost přiřadit k objednávce).
  • Zásilku nám zašlete doporučeně Českou poštou na adresu: JSB Bijoux s.r.o., Nádražní 803/11, 466 01 Jablonec nad Nisou 
  • Balíčky prosím posílejte doporučeně, nejlépe Českou Poštou, nikoliv jiným dopravcem. Platí především, pro dopravce Zásilkovna se službou doručení na adresu. V tomto případě, jestliže nás kurýr nezastihne, nejsme povinni pro balíčky docházet do příslušných výdejních míst. Po úložní době, Vám bude balíček vrácen zpět. Děkujeme za pochopení.
  • Vrácení zboží nezasílejte na dobírku. Taková zásilka bude odmítnuta a vrácena odesílateli.
  • Po převzetí, zboží zkontrolujeme. Jestliže bude zboží v pořádku, pokud tomu bude odpovídat záměr vyplnění formuláře, peněžní prostředky vrátíme na účet, který uvádíte ve formuláři.

V případě nejasností, nás prosím kontaktujte na telefonním čísle +420 723 756 153 +420 483 306 456 nebo e-mailem na office@jsbbijoux.com, rádi Vám pomůžeme.

Formulář ke stažení ZDE